خانه / اخبار / فنی ، مهندسی و تجهیزات / حفاری و تکمیل ۸ حلقه چاه نفت و گاز در ۱۴ روز نخست سال ۹۷
http://www.telegram.me/pcenews

حفاری و تکمیل ۸ حلقه چاه نفت و گاز در ۱۴ روز نخست سال ۹۷

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از پایان عملیات حفاری و تکمیل هشت حلقه چاه نفت و گاز در ۱۴ روز نخست امسال با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی کشور خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ناصر قلی پور با اعلام این خبر، گفت: از این تعداد چاه سه حلقه توسعه ای و پنج حلقه تعمیری تکمیلی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار حلقه افزایش نشان می دهد .

وی افزود: از تعداد چاه ها، پنج حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و سه حلقه در پروژه های اجرایی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) حفر شده است.

قلی پور متراژ حفاری چاه ها در مدت پیش گفته را هفت هزار و ۹۰۰ متر عنوان و اظهار کرد:  تلاش مضاعف سختکوشان شرکت ملی حفاری ایران در روزهای تعطیل سال نو در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور، نشانگر این واقعیت است که کار در صنعت حفاری بدون وقفه و به صورت شبانه روزی دنبال می شود .

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران در همین ارتباط به جابجایی ۱۱ دستگاه حفاری سنگین و سبک در آغازین روزهای سال جاری در جنوب غرب کشور اشاره کرد و گفت: جابجایی دکل ها توسط تیم های تخصصی در اداره کل ترابری شرکت صورت می پذیرد و برای هر مورد جابجایی افزون بر یکصد دستگاه خودروهای کشنده سنگین بکارگیری می شود .

قلی پور افزود: بر اساس جدول کاری این دستگاه ها برای حفاری سه حلقه چاه توسعه ای (جدید) و هشت حلقه چاه تعمیری بعضا در مناطق نفتخیز جنوب و میادین نفتی در غرب کارون استقرار خواهند یافت .

وی توضیح داد: از ابتدای فروردین تا چهاردهم این ماه کارکنان عملیاتی و پشتیبانی شرکت در حوزه خدمات فنی و تخصصی در مدیریت های خدمات فنی حفاری، خدمات ویژه حفاری، خدمات سیمان و انگیزش چاه و عملیات ویژه حفاری در مناطق مختلف نفتخیز خشکی و دریایی در حال ارائه خدمات به شرکت های متقاضی بوده اند .

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: این خدمات بالغ بر ۲۰ نوع عملیات تخصصی است که در حین حفاری و همچنین چاه های در حال بهره برداری و در دست تعمیر انجام و این شرکت به عنوان شرکتی منحصر بفرد در این زمینه توامان با عملیات حفاری از توانمندی لازم از نظر متخصصان مجرب و تجهیزات لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است .

همچنین چک کنید

جذب سرمایه های سرگردان داخلی در صنعت پتروشیمی

سرمایه های سرگردان داخلی می تواند با ورود به صنعت پتروشیمی تامین مالی طرح های …