خانه / اخبار / پالایشگاه / خط لوله اتصال فازهای ۶ تا ۸ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی آماده بهره‎برداری می‎شود
http://www.telegram.me/pcenews

خط لوله اتصال فازهای ۶ تا ۸ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی آماده بهره‎برداری می‎شود

پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ٤ و٥ به فازهای ٦، ٧ و٨ پارس جنوبی راه اندازی و آماده بهره برداری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سلیمان فهیمی، مجری پروژه احداث خط لوله بین فازی پالایشگاه فازهای ٦ تا ٨ و ٤ و٥ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: این خط لوله، با ظرفیت انتقال روزانه ١١میلیون متر مکعب گاز ترش فازهای ٦ تا٨ به فازهای ٤ و٥ (پالایشگاه سوم) پارس جنوبی به بهره برداری می رسد.

مجری فازهای ٦ تا٨ پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس، هدف از ایجاد خط لوله یاد شده را استفاده از ظرفیت موجود در انتقال گاز ترش فازهای ٦ تا ۸، توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و٥ پارس جنوبی و پشتیبانی از سکوهای دریایی این فازها عنوان کرد.
فهیمی با اشاره به امکان افزایش انتقال گاز ترش فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی از سوی این خط لوله بین فازی گفت: در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی، خط لوله فوق با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون متر مکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال می دهد.
وی با اشاره به طول ١٧٠٠ متری خط لوله بین فازهای ٦، ٧ و ٨ و فازهای ٤ و ٥ پارس جنوبی، احداث این خط لوله را با توجه به شرایط حساس کار در پالایشگاه های درحال تولید گاز، دشوار و دارای ضوابط ایمنی خاص توصیف کرد و گفت: پروژه ساخت این خط لوله با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.