خانه / اخبار / روند سراسر صعودی امروز پالایشی ها
http://www.telegram.me/pcenews

روند سراسر صعودی امروز پالایشی ها

 بورس نیوز-در بازار امروز پالایشی ها توانستند نظر اهالی تالار را به خود جلب کنند و روند سراسر صعودی را پشت سر گذارند، امروز “َشپنا” به همراه دیگر شرکت های همگروهی توانست روند قابل قبول و تأمل برانگیزی را شکل دهد

با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 95.08.01 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 230 واحد افزایش به رقم 54907 واحد رسيد. همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 508 واحد افزایش عدد 171089 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 104 واحد افزایش به رقم 27809 واحد رسيد.

همچنین در این روز “شبندر” با 62 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “پترول” با 19 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 6 واحد افزایش به رقم 831 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 3084 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 9717 میلیارد ریال رسید.

اولین روز از معاملات بورس تهران در نخستین روز از فصل آبان ماه با رشد قابل قبول شاخص کل بورس و قمت برخی سهام شرکت ها مواجه شد و این در حالی بود که در معاملات روز جاری بسیاری از نماد شرکت های فعال در بازار سرمایه بعد از اعلام گزارشات 6 ماهه خود با توقف نماد مواجه شدند که اغلب این توقف نمادها به دلیل اعلام تعدیل مثبت سود بوده.

 در بین گزارشات ارسالی به صنایع و گروه های مختلف بورس می توان گفت که گروه روی بهترین و غیر قابل انتظارترین گزارشات را روانه کدال کرد که همین موضوع سبب توقف نماد معاملاتی برخی از شرکت های فعال در این گروه شد، از سوی دیگر معدنی ها و فلزی ها هم گزارشات قابل قبولی را ارایه کردند که این گروه نیز می توان گفت علی رغم روند حرکتی متعادل و نزولی اما فراتر از انتظارات ظاهر شد.

اما در بازار امروز پالایشی ها توانستند نظر اهالی تالار را به خود جلب کنند و روند سراسر صعودی را پشت سر گذارند، امروز “َشپنا” به همراه دیگر شرکت های همگروهی توانست روند قابل قبول و تأمل برانگیزی را شکل دهد، گفته می شود “شپنا” بزودی با ارسال گزارش شفاف سازی به کدال در خصوص عقد قراردادی جدید اطلاع رسانی خواهد کرد هر چند که علت صف خرید شدن امروز این نماد صحبت های معاون وزیر نفت در خصوص افتتاح طرح بنزین سازی یورو4 این شرکت بود. “شبندر” نیز علی رغم روند مثبت گروه اما نتوانست امروز خود را به حداکثر نوسان مثبت روزانه و تشکیل صف خرید برساند، اهالی تالار معتقدند اصل حرکت روند پالایشی بعد از استارت “شبندر” رغم خواهد خود. حال باید دید این نماد دلیلی برای آغاز یک روند صعودی دارد یا خیر؟

در پایان بنظر می رسد آنچه که اهالی تالار از بازار سرمایه پسا برجامی انتظار داشتند مقدماتشان آماده شده و بزودی بورس تهران در مسیر رشد مورد انتظار قرار خواهد گرفت.

همچنین چک کنید

جذب سرمایه های سرگردان داخلی در صنعت پتروشیمی

سرمایه های سرگردان داخلی می تواند با ورود به صنعت پتروشیمی تامین مالی طرح های …