خانه / اخبار / فاز 4و 5 پارس جنوبی تامین کننده اتان 3 مجتمع پتروشیمی
http://www.telegram.me/pcenews

فاز 4و 5 پارس جنوبی تامین کننده اتان 3 مجتمع پتروشیمی

نیپنا-تمام اتان تولیدی پالایشگاه سوم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به پتروشیمی‌های جم، آریا ساسول و کاویان ارسال می‌شود.

محمد شفیع مؤذنی سرپرست پالایشگاه سوم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهارکرد: این پالایشگاه پارسال حدود 17 میلیارد متر مکعب گاز شیرین، 24 میلیون و 500 هزار بشکه میعانات و 636 هزار و 500 تن اتان تولید کرد.
موذنی تصریح کرد: پالایشگاه سوم یکی از پیچیده‌ترین فرآیندها و متنوع‌ترین محصولات را در بین پالایشگاه‌های پارس جنوبی داراست ومطابق طراحی این پالایشگاه توان تولید روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز، 80 هزار بشکه میعانات گازی و 400 تن گوگرد را دارد.
وی یادآورشد: در فاز 4 و 5 همچنین 2 هزار و 400 تن اتان و 3 هزار و 200 تن LPG نیز تولید می‌شود.
سرپرست مدیریت پالایشگاه سوم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: محصولات فازهای 4 و 5 علاوه بر تامین گاز مورد نیاز در داخل کشور، به پتروشیمی‌ها و صادرات اختصاص می‌یابد.
به گفته مؤذنی؛ تمام اتان تولیدی پالایشگاه که محصولی بسیار با ارزش است، به پتروشیمی‌های جم، آریا ساسول و کاویان ارسال می‌شوند.
بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، وی افزود: اتان در این پتروشیمی‌ها تبدیل به اتیلن می‌شود که پایه اصلی تولید بسیاری از محصولات در پتروشیمی‌های کشور است و همچنین عمده ال پی جی تولید شده فازهای 4و 5 نیز به خارج از کشور صادر می‌شود و بخش کمی از آن نیز به پتروشیمی جم اختصاص می یابد.
وی گفت: قسمت اعظم میعانات گازی تولید شده از پالایشگاه سوم نیز صادر می‌شود و بخشی از آن در اختیار پتروشیمی برزویه قرار می‌گیرد.
شفیع موذنی اظهارکرد:گوگرد فازهای 4 و 5 نیز به‌صورت گرانول به خارج از کشور صادر می‌شود و در سال 95 نیز 988 هزار تن ال پی جی و 87 هزار تن گوگرد از فازهای 4 و 5 به خارج صادر شده است.

همچنین چک کنید

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به روز یکشنبه یکم مردادماه+دانلود

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به روز یکشنبه 1 مردادماه بر پایه …