خانه / اخبار / واحد متانول فن‌آوران پس از 13 سال به ظرفیت اسمی می‌رسد، رفع تحریم‌ها فرصتی برای رشد پتروشیمی فن‌آوران
http://www.telegram.me/pcenews
واحد متانول فن آوران پس از 13 سال به ظرفیت اسمی می رسد رفع تحریم ها فرصتی برای رشد پتروشیمی فن آوران

واحد متانول فن‌آوران پس از 13 سال به ظرفیت اسمی می‌رسد، رفع تحریم‌ها فرصتی برای رشد پتروشیمی فن‌آوران

 نیپنا -مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران با بیان این که رفع تحریم‌ها فرصتی برای رشد این شرکت پتروشیمی است، گفت: واحد متانول فن‌آوران پس از 13 سال به ظرفیت اسمی خود می‌رسد.

بهمن بهزادی مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران اظهار کرد: شرکت پتروشیمی فن‌آوران شامل سه واحد متانول، اسید استیک و منواکسید کربن است که واحد متانول در سال 1383 و دو واحد دیگر در سال 1385 به بهره‌برداری و تولید رسیدند. از ابتدای راه‌اندازی، واحدهای متانول و Co بنا به دلایل متعدد به ظرفیت اسمی خود نرسیدند.
وی ادامه داد: تلاش متخصصان شرکت و مکاتبات متعدد به منظور رفع مشکل منجر به قرارداد افزایش ظرفیت این دو واحد با شرکت تاپسو دانمارک (لایسنسور) شد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران خاطرنشان کرد: اما متأسفانه اجرای تحریم‌های ظالمانه قرارداد جاری را متوقف کرد و حتی شرکت لایسنسور از پاسخ به مکاتبات عادی بین شرکت‌ها امتناع می‌کرد.
بهزادی افزود: اجرای برجام و رفع تحریم‌ها امکان از سرگیری روند اجرای قرارداد افزایش ظرفیت را فراهم کرد و شرکت تاپسو دانمارک در مورد افزایش ظرفیت دو واحد متانول و Co نظرات خود را به روزرسانی کرد و پس از جلسات متعدد با کارشناسان فن‌آوران اکنون این قرارداد در واحد متانول به فاز اجرا رسیده است.
همچنین ریاست مجتمع ‍تروشیمی فن آوران تصریح کرد : قرارداد Revamp، IDFAN که گلوگاه اصلی ناحیه 200 بود با شرکت زیمنس آلمان برای افزایش توان توربین منعقد شد و کار ساخت قطعات آن در حال اجرا است. بررسی فنی افزایش ظرفیت فن نیز انجام شده و در مرحله صدور سفارش با شرکت Boldrocchi ایتالیا قرار گرفت.
جناب مهندس محمد جواد بدری  یادآور شد: برای رسیدن به بالاتر از ظرفیت اسمی پیشنهادات EPCF سیستم HRU و بازیابی CO2 از Stack از شرکت‌های مطرح جهانی (شامل BASF، میتسوبیشی، UNION)  و ایرانی (گاز کربنیک شهرکرد) اخذ شد و به زودی برنده اعلام و فاز اجرایی این دو طرح نیز آغاز خواهد شد.
بدری در پایان اضافه کرد: اجرای بعضی از این طرح‌ها در زمان تعمیرات اساسی آینده برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم بعد از تکمیل طرح‌ها‌، ظرفیت واحد متانول بعد از 13 سال به ظرفیت اسمی برسد.

همچنین چک کنید

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به روز یکشنبه یکم مردادماه+دانلود

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در هفته منتهی به روز یکشنبه 1 مردادماه بر پایه …